Rallargudstjeneste ved Hergot Kapell

 In Nyheter

Hver første søndag i Vinterfestuka er det Rallargudstjeneste i Hergot Kapell. Dette er en tradisjon som Rallarklubben setter stor pris på. I mange år har Hindenes vært prest under disse gudstjenestene, og i fjor da han fortalte at han skulle gå av med pensjon ba Overrallar så pent om han kunne tenke seg å gjøre denne prekenen for oss også dette året, og det takket han ja til. Noe vi er veldig glad for.
I år handlet prekenen hans om fastetiden og om fjellvettregler, og hvordan dette kan sees på i samsvar med Gud. En preken med humor og alvor flettet sammen slik hele menigheten følger interessert med.
På Rallarkirkegården hedrer vi de som ligger der, og dette året ble historien om 2 små barn som omkom i sykdom fortalt av Agge. Svarta Bjørn Kirsten Aspenes la ned krans på graven og det hele avsluttet med Rombaksvisa.
Så ble vi invitert på Kirkekaffe, med verdens beste oppdekking. All ære til damene på Hergot som lager til så god mat hvert ett år.
Rallarklubben er veldig glad for at det er aktivitet ved Hergot Kapell og Rallarkirkegården, så Rallarklubben donerte 5000,- for å sikre videre driften.

 

Kapellet fylles opp

Kapellet fylles opp

Hindenes

Hindenes

Sleggeklang er forsangere

Sleggeklang er forsangere

Med fjellvettreglene om halsen blir det en flott preken

Med fjellvettreglene om halsen blir det en flott preken

Klar for å gå til kirkegården

Klar for å gå til kirkegården

En lang rekke med folk som vil overvære sermonien

En lang rekke med folk som vil overvære sermonien

Svarta Bjørn henger en krans på korset

Svarta Bjørn henger en krans på korset

Vi minnes og synger Rombaksvisa

Vi minnes og synger Rombaksvisa

Verdens beste Kirkekaffe

Verdens beste Kirkekaffe

Damene på "kjøkkenet" får blomster som takk for innsatsen

Damene på «kjøkkenet» får blomster som takk for innsatsen

 

Kommentarer

Recent Posts